Czym zajmuje się nasz dermatolog dziecięcy?

Dermatolog dziecięcy w Warszawie zajmuje się zarówno diagnozowaniem, leczeniem, jak i profilaktyką dotyczącą chorób dermatologicznych u najmłodszych. Podczas wizyty z uwagą, empatią oraz zaangażowaniem podchodzimy do każdego małego pacjenta, doskonale zdając sobie sprawę ze stresu, z jakim może się zmagać. Zależy nam, by Państwa potomek poczuł się u nas swobodnie oraz komfortowo, dlatego dokładamy wszelkich starań, by zapewnić mu przyjazną atmosferę, dzięki której nabierze więcej śmiałości w kontakcie ze specjalistą.

Dermatolog dziecięcy prywatnie, Warszawa

Jesteśmy specjalistami z bogatym doświadczeniem oraz szeroką wiedzą z zakresu dermatologii dziecięcej. Dysponujemy wysokiej jakości, nowoczesnym sprzętem, umożliwiającym nam przeprowadzania zabiegów, rozpoznawanie zmian czy lepsze przyjrzenie się pojawiającym się na skórze niedoskonałościom.

Do jednych z najczęściej występujących u dzieci problemów ze skórą należą trądzik pospolity oraz atopowe zapalenie skóry. Nasz dermatolog dla dzieci w Warszawie może również zlecić wykonanie testów alergicznych, dzięki którym ustalimy przyczyny występowania alergii bądź nietolerancji pokarmowych.

 

Umów wizytę

Dermatolog dziecięcy prywatnie – kiedy warto się zgłosić?

Naszą placówkę warto odwiedzić, gdy u dziecka zaobserwują Państwo nasilające się zmiany skórne, przebarwienia czy nadmierną suchość bądź łuszczenie się naskórka. Niektóre z problemów mogą zniknąć wraz z wiekiem, jednak nie należy ich bagatelizować, ponieważ wiele niedoskonałości pozostaje na całe życie, w szczególności jeśli nie zareaguje się na nie w odpowiednim czasie.

Ze świadczonych przez nas usług mogą Państwo skorzystać, gdy na skórze pociechy pojawi się niewiadomego pochodzenia wysypka, a także wszelkie zmiany, które nie znikają samoczynnie po kilku dniach

Dermatolog dla dzieci, Warszawa – jak przygotować się do konsultacji?

Wizyta w naszej placówce dla wielu dzieci może okazać się stresującym przeżyciem. Dlatego przed konsultacją warto wytłumaczyć maluchowi, z czym wiąże się spotkanie i czego może się podczas jego trwania spodziewać. To szczególnie istotne w przypadku starszych pacjentów, którzy po rozmowie z rodzicem będą świadomi, w jakim celu udają się do dermatologa.

Co więcej, na wizytę należy zabrać ze sobą książeczkę zdrowia dziecka oraz dokumentację medyczną, zwłaszcza w sytuacji, w której potomek nie po raz pierwszy odbędzie konsultację ze specjalistą. Mogą Państwo przynieść również najnowsze wyniki badań, z którymi nasz dermatolog dokładnie się zapozna.

Dermatolog dziecięcy w Warszawie – jak przebiega wizyta?

Wizyta u dermatologa dla dzieci rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu z opiekunami oraz pacjentem. Następnie nasz specjalista zajmuje się badaniem wzrokowym zmiany, a także palpacyjnym, starannie oglądając skórę i dodatkowo wspomagając się dermatoskopem.

W zależności od występujących problemów dermatolog przepisuje odpowiednie preparaty, przekazuje szereg przydatnych porad dotyczących codziennej pielęgnacji, natomiast w razie potrzeby zaleca konsultację z innym specjalistą. W przypadku konieczności przeprowadzenia drobnego zabiegu lekarz poinformuje o tym rodziców, by byli w pełni świadomi i mogli podjąć decyzję na podstawie wszelkich kluczowych danych.

W razie pojawienia się dodatkowych pytań, dermatolog udzieli szczegółowych odpowiedzi i zadba o rozwianie wątpliwości, które niejednokrotnie budzą niepokój o zdrowie pociechy.