Dietetyk dziecięcy Warszawa 

Obecnie coraz więcej rodziców przykłada wagę do zdrowego, zbilansowanego żywienia swoich dzieci, kierując się swoją wiedzą i intuicją w tym zakresie, które niekiedy mogą się okazać zwodnicze. Wiele maluchów ma szczególne wymagania żywieniowe, które mogą być związane ze stanem zdrowia, posiadaniem alergii, nietolerancjami pokarmowymi, zaburzeniami odżywiania czy niechęcią do spożywania określonych pokarmów. W takich przypadkach zalecamy umówienie wizyty u naszego dietetyka dziecięcego w Warszawie, który spojrzy na żywienie Państwa dziecka w sposób kompleksowy.

 

Dietetyk dziecięcy, Warszawa – profesjonalna pomoc w zakresie żywienia

W naszej placówce medycznej CocoMed z pomocy dietetyka dziecięcego mogą skorzystać rodzice maluchów w różnym wieku, również niemowlęcym. W każdym przypadku nasi specjaliści wykazują się indywidualnym podejściem, ustalając optymalne BMI dziecka, diagnozując ewentualne zaburzenia czy trudności w zakresie żywienia oraz proponując dostosowany do danego przypadku plan żywieniowy dla dziecka. To tylko jedne z wielu sposobów wsparcia, którego udziela nasz doświadczony dietetyk pediatryczny.

Umów wizytę

Jak wygląda wizyta u naszego dietetyka dziecięcego?

Konsultacja dietetyka dla dzieci zawsze polega na dokładnym przeanalizowaniu tego, w jaki sposób odżywia się Państwa podopieczny. W tym celu specjalista przeprowadza wywiad żywieniowy, w ramach którego zadaje pytania między innymi o to, ile i jak je dziecko, czego nie lubi czy co pije. Uzupełnienie tych informacji stanowi wywiad zdrowotny, w tym ustalenie BMI dzieci, zapoznanie się z przebiegiem ich rozwoju oraz stanem zdrowia i udziałem aktywności fizycznej w ich codziennym życiu.

Nasz dietetyk dziecięcy, w celu udzielenia jak najbardziej skutecznej pomocy, może również zadawać dodatkowe pytania, dotyczące na przykład zwyczajów żywieniowych dziecka poza domem czy jego zachowania podczas spożywania posiłków. W zależności od tego, jakie są potrzeby malucha i jego rodzica, a także, z jakim problemem się zgłaszają, nasz dietetyk dla dzieci edukuje na temat odpowiedniego żywienia, układa plan żywieniowy dla dziecka czy zaleca wykonanie dodatkowych badań. W niektórych przypadkach może również skierować do psychodietetyka dziecięcego.

Konsultacje dietetyka pediatrycznego w CocoMed

Konsultacje ze specjalistą, w tym z dietetykiem niemowlęcym, odbywają się zarówno w ramach teleporady, jak i stacjonarnie, w naszej placówce medycznej w Warszawie. Zapewniamy profesjonalną, przyjazną atmosferę i wysoce komfortowe, świetnie wyposażone gabinety. Dysponujemy dużą dostępnością wolnych terminów o różnych porach dnia. Nasz dietetyk pediatryczny wykazuje się odpowiednim podejściem do pacjentów w każdym wieku, dzięki czemu wizyty przebiegają bezstresowo i bezproblemowo.

Kiedy warto umówić wizytę u naszego dietetyka dla dzieci?

Nasz dietetyk dziecięcy w Warszawie jest w stanie udzielić profesjonalnej, skutecznej pomocy w wielu różnych przypadkach. Zachęcamy do umówienia wizyty w naszej placówce zawsze wtedy, gdy mają Państwo wątpliwości związane z żywieniem dziecka i potrzebują Państwo porady w tym zakresie. Dietetyk niemowlęcy i dziecięcy przyjmuje pacjentów z nietolerancjami pokarmowymi, alergiami, zaburzeniami odżywiania oraz zbyt wysokim BMI dziecka.

Udzielamy również pomocy w ułożeniu planu żywieniowego dla dziecka, które jest tak zwanym niejadkiem lub choruje na choroby, których występowanie lub leczenie mogą mieć związek z dietą. Serdecznie zapraszamy do umówienia wizyty do naszego dietetyka dziecięcego w Warszawie!