Neonatolog

Neonatolog, Warszawa

Dzieci, w szczególności małe, w tym również noworodki, potrzebują stałej uwagi i opieki. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że powstał specjalny dział w medycynie poświęcony wyłącznie ich potrzebom. Mowa oczywiście o neonatologii, która jest jedną ze specjalizacji lekarskich. To właśnie dzięki neonatologom malutkie dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę lekarską w okresie, kiedy są one najbardziej bezbronne i praktycznie pozbawione układu odpornościowego. Lekarze neonatolodzy to prawdziwi specjaliści, którzy posiadają ogromną wiedzę i umiejętności z zakresu chorób dziecięcych i noworodkowych. To profesjonaliści, którym można zaufać.

Neonatologia – co to takiego?

Lekarze neonatolodzy zajmują się dziećmi od momentu narodzin w ich pierwszych miesiącach życia, zanim dalszą opiekę przejmie pediatra. W ramach działań specjalista zajmuje się wszelkimi chorobami i przypadłościami okresu noworodkowego, dbając o to, aby Twoja pociecha rosła silna i zdrowa. Dzięki temu, że neonatolog skupia się wyłącznie na chorobach, które dotykają małe dzieci, możesz mieć pewność, że szybko znajdzie i rozwiąże problem zdrowotny Twojej pociechy.

Zazwyczaj pacjentami neonatologów są maluchy, które już od momentu urodzenia mają kłopoty ze zdrowiem. To przeważnie dzieci, które przyszły na świat zbyt wcześnie (wcześniaki), mają zdecydowanie zbyt małą “masę urodzeniową” (czyli ważą zdecydowanie zbyt mało w stosunku do prawidłowych wartości) i cierpiące na posocznicę, hipoplazję czy posiadające rozmaite wady wrodzone. To właśnie takie dzieci już od pierwszych chwil życia otrzymują specjalistyczną opiekę neonatologa, co zdecydowanie zwiększa ich szanse na polepszenie jakości życia zarówno w czasie niemowlęcym, jak i później.

Lekarz od noworodków – kiedy warto go odwiedzić?

Lekarz neonatolog w Warszawie pomoże w wielu przypadkach chorób niemowlęcych, jednak wielu rodziców wciąż nie wie, kiedy warto się do niego udać. Jak sama nazwa wskazuje – poradnię neonatologiczną należy odwiedzić w przypadku, kiedy przy porodzie wystąpiły jakieś komplikacje, dziecko cierpi z powodu zaburzeń lub wad wrodzonych, lub zaatakowała je choroba wieku niemowlęcego. Do neonatologa warto udać się również kiedy mamy podejrzenie wystąpienia danego schorzenia u naszego dziecka ze względu na charakterystyczne objawy, a także wtedy, kiedy dziecko wydaje się zdrowe, ale np. nie ma w ogóle apetytu, przez co nie przybiera na wadze i nie rośnie.

Jak wygląda wizyta u neonatologa z niemowlakiem?

Wielu rodziców zastanawia się jak wygląda w praktyce neonatologia w Warszawie podczas wizyty w poradni. Lekarze neonatolodzy to prawdziwi specjaliści, którzy nie tylko posiadają bardzo szeroką widzę na temat schorzeń i zaburzeń występujących w wieku niemowlęcym oraz wad rozwoju i wad wrodzonych, ale także doskonale wiedzą, w jaki sposób badać i leczyć niemowlęta, aby nie wywoływać u nich stresu. Malutkie ciała noworodków są bardzo delikatne i wymagają odpowiedniego traktowania – także podczas badań lekarskich. Prawdziwy profesjonalista – a tacy pracują w naszej przychodzni – zapewni Twojemu dziecku bezpieczeństwo i przyjemną atmosferę podczas badania, jednocześnie przeprowadzając je bardzo dokładnie i starannie.

Poradnia neonatologiczna w Warszawie, której można zaufać

W naszej przychodni lekarskiej funkcjonuje specjalistyczna poradnia neonatologiczna, do której możesz przyjść ze swoją pociechą po pomoc w razie potrzeby. Pracują u nas sami profesjonaliści, którzy doskonale znają się na swojej pracy i wiedzą, jak podejść do różnych przypadków chorób u noworodków. Możesz więc mieć całkowitą pewność, że Twoje dziecko otrzyma profesjonalną pomoc, jakiej potrzebuje.

Od samego początku funkcjonowania naszej przychodni pediatrycznej, gdzie możesz uzyskać pomoc lekarza neonatologa w Warszawie, zależy nam na tym, aby każde dziecko, które odwiedzi nasze gabinety otrzymało należytą pomoc i ulgę w chorobie. Właśnie dlatego cały czas się rozwijamy i wykorzystujemy nowoczesne, a zarazem sprawdzone metody leczenia. Dbamy również o to, aby każda wizyta była jak najmniej stresująca – zarówno dla pociechy, jak i rodzica.