Radiolog dziecięcy

Radiolog dziecięcy to specjalista zajmujący się wykonywaniem badań obrazowych w przypadku pacjentów w wieku do 18 lat. Bardzo często stanowią one podstawę lub bardzo ważny element diagnozy, choć mogą być również przeprowadzane profilaktycznie. Dzięki pracy radiologa dziecięcego możliwe jest zobrazowanie stanu narządów wewnętrznych, co ma ogromne znaczenie dla oceny zdrowia pacjenta. Specjaliści pracujący w naszej placówce wykazują się profesjonalną wiedzą, a zarazem doskonałym podejściem do dzieci w każdym wieku.

Radiolog dziecięcy, Warszawa

Nasza placówka mieszcząca się w dogodnej lokalizacji w Warszawie dysponuje nowoczesnym sprzętem, który pozwala nam wykonywać badania obrazowe wysokiej jakości. Dzięki temu radiolog dziecięcy jest w stanie przeprowadzić rzetelną, precyzyjną diagnostykę, która stanowi solidny fundament dalszego postępowania medycznego. W naszych gabinetach wykonujemy między innymi profesjonalne badania ultrasonograficzne różnych narządów, w tym brzucha, tarczycy, układu moczowego, węzłów chłonnych czy ślinianek. Przeprowadzamy również specjalistyczne USG przezciemiączkowe.

Czym zajmuje się nasz radiolog dziecięcy w Warszawie?

Radiolog dziecięcy przyjmujący pacjentów w naszych gabinetach wykonuje przede wszystkim badania ultrasonograficzne. Są one wysoce bezpieczne, a jednocześnie w wysokim stopniu precyzyjne. Badanie nie trwa długo i jest bezbolesne, a nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby było również w pełni komfortowe dla pacjentów w różnym wieku. Nasz radiolog dziecięcy w Warszawie profesjonalnie przeprowadza badanie, starannie je opisuje i stawia diagnozę, w razie potrzeby formułując dalsze zalecenia co do postępowania.

Zależy nam na tym, aby opiekunowie naszych pacjentów posiadali kompletną i zrozumiałą informację na temat stanu zdrowia swoich pociech, dlatego wyniki wykonywanych przez nas badań są omawiane w wyczerpujący i przystępny sposób. Nasz radiolog dziecięcy chętnie odpowie również na Państwa pytania dotyczące badania i jego rezultatów oraz wszelkich wątpliwości.

Jak przygotować dziecko do wizyty u radiologa dziecięcego?

Badanie obrazowe w większości przypadków nie wymaga szczególnego przygotowania – wyjątkiem pod tym względem jest badanie USG jamy brzusznej. W przypadku konieczności jego wykonania zachęcamy do skonsultowania się z lekarzem zlecającym badanie w celu ustalenia właściwego postępowania przed wizytą. Na konsultację u naszego radiologa dziecięcego w Warszawie zalecamy zabrać ze sobą książeczkę zdrowia dziecka, a także ewentualne wyniki poprzednich badań. Dzięki temu lekarz będzie w stanie jak najlepiej ocenić stan zdrowia Państwa pociechy.

Należy pamiętać, że radiolog dziecięcy nie będzie mógł przeprowadzić badania ultrasonograficznego w przypadku uszkodzonej kości, świeżego złamania, oparzenia, a także w tych obszarach ciała, w których znajdują się rany otwarte bądź infekcje.

Radiolog dziecięcy w Warszawie – jak działamy?

Nasza placówka powstała z myślą o tym, by oferować wysoki poziom opieki zdrowotnej dla dzieci w różnym wieku. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak troska o zdrowie w początkowych latach życia przekłada się na funkcjonowanie w wieku dorosłym, dlatego naszym pacjentom oferujemy profesjonalne usługi radiologa dziecięcego w Warszawie. Nasza placówka mieści się w dogodnej lokalizacji i wyróżnia się pod względem nowoczesnego sprzętu oraz komfortowych gabinetów. Nasi lekarze wykazują się podejściem pełnym profesjonalizmu i troski o dobro pacjenta, a także szacunkiem, cierpliwością i uprzejmością, które kierują w jego stronę na każdym kroku.

W razie takiej potrzeby nasz radiolog dziecięcy podejmuje współpracę z innymi specjalistami z naszej placówki, w tym neonatologiem, pediatrą, dietetykiem czy dermatologiem w celu opracowania najlepszej w danym przypadku strategii leczenia. Zapewniamy dogodne terminy wizyt o różnych porach dnia, dzięki czemu z łatwością dostosują Państwo konsultację u radiologa dziecięcego do swoich codziennych obowiązków. Serdecznie zapraszamy do naszego internetowego systemu umawiania wizyt!